Test na ojcostwo – założenia i formalności dotyczące badania
Ojcostwo oraz jego ustalenie, może czasem być sprawo problematyczną. Potrzeba udowodnienia ojcostwa, prawnego jego określenia, jak również ustalenie pokrewieństwa, może być wykonywane wieloma sposobami, jednakże najbardziej wiarygodną oraz najpopularniejszą metodą jest wykonanie testu na ojcostwo.
Czy test na ojcostwo jest dyskretny?
Ile kosztuje test na ojcostwo?
Czy test na ojcostwo jest pewny?
Kiedy można zrobić test na ojcostwo?
Czy test na ojcostwo jest dyskretny?
Wykonanie testu na ojcostwo możliwe jest w warunkach domowych, dzięki którym możliwe jest zapewnienie osobom poddającym się badaniom anonimowości. Dyskrecja podczas odczytywania i analizy wyników, jak również przechowywania danych i ich udostępniania, uregulowana jest przepisami prawnymi, które zapewniają dyskrecję wykonujących badanie. Dyskrecje można zapewnić również na poziomie wysyłki, która nie będzie jasno określała rodzaju paczki.
Ile kosztuje test na ojcostwo?
Koszty testu na ojcostwo uzależnione są od wielu czynników. Głównymi składowymi, wpływającymi na ostateczna cenę są:
– rodzaj badania,
– oferta laboratorium,
– zawartość zestawu,
– czasu oczekiwania na wynik,
– badania podczas ciąży, itp.
Podczas wyboru metody badania oraz dobrania odpowiedniego zestawu testu, należy zapoznać się ze szczegółową ofertą, oraz proponowanymi usługami. Pewne i dyskretne badania na ojcostwo to koszt około 1000 zł.
Czy test na ojcostwo jest pewny?
Test na ojcostwo wykonany metoda próbki DNA, daje pewne i wiarygodne wyniki. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju badania możliwe jest potwierdzenie ojcostwa na poziomie 99,99999%, jak również 100% wykluczenie pokrewieństwa. Wyniki testu są niepodważalne, wiarygodne oraz pewne, a także stanowią podstawę prawną podczas rozpraw sadowych.
Kiedy można zrobić test na ojcostwo?
Test na ojcostwo można wykonać w dowolnym momencie. Możliwe jest również zastosowanie testu podczas ciąży, po przekroczeniu 10 tygodnia okresu prenatalnego. Do badania potrzebny jest wymaz z wydzieliny dziecka oraz ojca, niezależnie od wieku badanych.