Wszystko, co trzeba wiedzieć o cenie za badanie DNA
Badanie DNA to poważny krok dla każdego, kto się na nie decyduje. Duża rozpiętość cenowa może spowodować zamieszanie. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej, ile test na ojcostwo powinien kosztować oraz od czego zależy cena. Dzięki takiej wiedzy unikniemy niepotrzebnego stresu, jak też nie przepłacimy za badanie. Warto podejść do tematu uważnie, zwłaszcza kiedy potrzebujemy wynik na rozprawę sądową.
Jaka jest cena badania dna?
Badania DNA cena – od czego zależy?
Badania DNA cena – czy płatność można rozłożyć na raty?
Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo?
Jaka jest cena badania DNA?
Cena badania DNA jest zależna od kilku czynników. Najczęściej za test na ojcostwo zapłacimy od kilkuset złotych do 1600 zł. W przypadku, kiedy dziecko jest jeszcze w łonie matki, koszt jest wyższy i wynosi od 2000 do 6000 zł. W obu tych przypadkach można jednak być spokojnym o zdrowie potomka. Test jest całkowicie nieinwazyjny.
Badania DNA cena – od czego zależy?
Na wysokość ceny za badanie DNA ma wpływają takie aspekty, jak czy dziecko jest już narodzone, czy jest jeszcze przed porodem. Koszt badania może być też wyższy, jeżeli decydujemy się na przedstawienie wyników w sądzie. Poza tym trzeba mieć na uwadze, że za bardzo niską ceną mogą kryć się nieakredytowane, niskiej jakości placówki. Zdarza się też, że podana suma nie obejmuje wszystkich niezbędnych elementów, za które będzie trzeba potem dopłacić.
Badania DNA cena – czy płatność można rozłożyć na raty?
Coraz więcej placówek umożliwia rozłożenie płatności za badanie DNA na raty. Dzięki temu ustalenie ojcostwa staje się coraz dostępniejsze. Trzeba przy tym pamiętać, że tego rodzaju testy genetyczne nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo?
Testy na ojcostwo mogą kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Przed wyborem placówki warto więc zapoznać się z opiniami na jej temat oraz dowiedzieć się, czy posiada ona wszystkie niezbędne akredytacje. W cenie badania powinno znajdować się pobranie próbek, również z uwzględnieniem konieczności ponownego ich pobrania, sprawdzenie 24 markerów genetycznych oraz podanie pełnego wyniku wraz z objaśnieniem.